Inteligentný dom Inels

Komfort alias pohodlie je to, vďaka čomu sa v obyčajnom byte, alebo dome cítite ako doma. Komfortný domov vám dodáva pocit bezpečia, ktorého si na domove vážite asi najviac, ale aj pocit bezstarostnosti. Komfortná však nemusí byť len vaša pohovka, alebo posteľ; komfortným sa môže stať aj systém elektroinštalácie, ktorý premýšľa za vás, a umožní vám tým tráviť čas bezstarostne so svojou rodinou.

Pomocou inteligentnej elektroinštalácie iNELS ovládate všetky svetlá, televíziu, alebo klimatizáciu prostredníctvom jednoduchej aplikácie vo vašom telefóne. Ten môžete použiť takmer kdekoľvek a stať sa tak skutočným pánom svojho domu. Systém ale nemusíte ovládať len telefónom, ale v ponuke sú tiež diaľkové ovládače (tie však podľa zákona schválnosti nie sú nikdy tam, kde si ich prajete mať), alebo pomocou ovládacích panelov na stenách vášho domova. Pre naozajstných fajnšmekrov tu je ovládanie pomocou hlasu, vďaka ktorému už ovládanie nemôže byť jednoduchšie, pohodlnejšie a dostupnejšie odkiaľkoľvek.

Váš komfort je tak úplne zaistený. Vy už nemusíte chodiť od vypínača k vypínaču a postupne ich všetky vypínať. Ušetríte tak nielen svoju energiu a čas, ale odpadnú vám tiež starosti s tým, či ste ich naozaj vypli všetky. To isté platí aj pre vyššie spomínanú televíziu (televízia), alebo klimatizáciu. Systém miesto vás tiež prepne z denného režimu kúrenia na ten nočný a ráno ešte predtým ako vstanete, vám režimy opäť prepne, a vy tak budete vstávať do vyhriateho domova.

Systém ale nestráži len váš dom, ale aj jeho bezprostredné okolie. Skontroluje, či sú zatvorené všetky dvere aj brána, takže prístup nezvaným návštevám bude obmedzený. Ovšem ak nie je niečo v poriadku, budete to musieť ísť napraviť sami. Verím ale, že v dnešnej dobe elektricky ovládaných brán, už to nebude žiadny problém.

Zapojenie pomocou relé

Zapojenie pomocou iNELS RF Control

Inels BUS system

Multimediálna nadstavba

Ukážka systému Inels v praxi – reportáž redakcie časopisu PC REVUE.

Viac informácií sa dozviete na stránke výrobcu: www.inels.sk